Masáž pro těhotné

Masáž je pro většinu nastávajících maminek bezpečná a prospěšná aktivita. Pomáhá od drobných zdravotních obtíží, psychické rozladěnosti maminky,zmírňuje napětí v bederní i hrudní oblasti zad. Masáže a cvičení by mohly tyto obtíže zmírnit. Navíc jsou vyborným pomocníkem při relaxaci a harmonizaci nastávající maminky. Masáž zmírňuje bolesti zad, šíje, nohou, kloubů. Má blahodárný vliv na povzbuzení krevního oběhu, úpravu tlaku, zlepšuje spánek, snižuje stres a napětí, zlepšuje tok kyslíku a živin k miminku.

Má-li masáž sloužit k relaxaci a uvolnění, měla by být maminka na masáž dobře naladěna. V případě nervozity a podráždění masáž raději přeložíme na jiný termín. Místo, kde budeme maminku masírovat by mělo být tlumeně osvětleno, mělo by mít příjemnou pokojovou teplotu a hrát by měla pomalá relaxační hudba. Po masáži je třeba zvýšeně dbát na pitný režim. 

                                                 

Při masáži začínáme pomalými a plynulými hmaty, příliš netlačíme a dbáme na propojenost jednotlivých hmatů. Budoucí maminka je při částečné masáži zad a šíje masírovaná v sedu na židličce s pažemi a hlavou uvolněnými na masérském lehátku a při celkové hodinové masáži masírovaná ve stabilizované poloze na boku na masérském lehátku, je vypodložena několika polštáři a zakryta měkkou dekou. To vše pro pocit naprostého pohodlí a spokojenosti za poslechu relaxační hudby.

Délka masáže 30 nebo 60 minut se domluví vždy s maminkou a kdykoliv se může podle potřeb přerušit nebo vhodně ukončit. Masáže jsou vhodné pro těhotné ženy od 4 měsíce (od 15. týdne těhotenství) 1x týdně, od 7 měsíce lze masírovat i častěji.

 

Mezi oblíbené masážní oleje patří kokosový olej, mandlový, meruňkový nebo broskvový olej

          

 

Kontraindikace:

První tři měsíce se masáže NEDOPORUČUJÍ!!!

Rizikové těhotenství

Nachlazení, chřipka a horečka

Jakákoli neobvyklá bolest (bolest břicha, zad, končetin,..)

Vysoký krevní tlak

Nevolnost, průjem, zvracení

Diabetes, epilepsie, kardiovaskulární onemocnění